بسته شدن تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی خارجی از اوایل اردیبهشت

ابوالفضل ابوترابی، عضو هیات رئیسه فراکسیون ولایی، از بسته شدن تلگرام (telegram) در اوایل اردیبهشت‌ ماه خبر داد. ترابی همچنین اعلام کرد که اینستاگرام و واتس اپ هم به مرور زمان فیلتر خواهند شد.

ابوالفضل ابوترابی، عضو هیات رئیسه فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، با اعلام بسته شدن تلگرام (telegram) در اوایل اردیبهشت، گفت اگر شبکه‌ های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام و واتس اپ هم قوانین کشورمان را قبول نکنند، به مرور زمان بسته خواهند شد؛ کما این که حدود 4 پیام رسان خارجی با پذیرش قوانین ایران اعلام آمادگی کرده‌ اند.

بسته شدن تلگرام (telegram)

ابوترابی در مورد جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی که با حضور فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد، گفت فضای مجازی در تمام دنیا بر اساس قوانین کشورها اداره می‌ شود و حتما باید مجوز بگیرند. بسیاری از کشورها از جمله کره جنوبی، مالزی، روسیه، انگلیس و فرانسه نیز با فضای مجازی مخرب برخورد کرده‌ اند. وی به حضور مدیر فیس بوک در کنگره آمریکا نیز اشاره کرد و افزود دنیا اجازه نمی‌ دهد فضای مجازی یله و رها باشد. ما هم طبق تجربه دنیا بر این موضوع تاکید داریم که فضای مجازی باید در کشورمان حساب شده و با مجوز و تحت قوانین جمهوری اسلامی باشد.

 

مقاله‌های مرتبط:

قرار نیست تلگرام فیلتر شود!  آیا تلگرام ایکس همان نسخه غیر قابل فیلتر تلگرام است؟

عضو هیات رئیسه فراکسیون ولایی تاکید کرد:

اگر پیام رسان های داخلی و خارجی حاضر به رعایت قوانین ایران باشند می‌ توانند در کشورمان فعالیت داشته باشند. بر همین اساس، حدود چهار پیام رسان خارجی برای فعالیت منطبق با قوانین کشورمان اعلام آمادگی کرده‌ اند. ما بارها به تلگرام (telegram) پیشنهاد دادیم که فعالیتش را ذیل قوانین ایران ادامه دهد، ولی تلگرام این موضوع را قبول نکرد. اگر در ادامه راه، تلگرام یا بقیه پیام رسان های خارجی حاضر به پایبندی به قوانین ما باشند می‌ تـوانند فعالیتشان را ادامه دهند.

زمان بسته شدن تلگرام (telegram) و سایر پیام رسان‌‌های خارجی

وی خاطرنشان کرد که طبق شنیده‌ ها، در آینده نزدیک و احتمالا در اوایل اردیبهشت‌ ماه، تمامی پیام رسان های خارجی و در وهله اول، تلگرام در صورت عدم پذیرش قوانین کشورمان بسته می‌ شوند. ما نمی‌ خواهیم پیام رسانی را فیلتر کنیم، بلکه شرطمان رعایت قوانین کشورمان است. به همین دلیل برنامه زمان‌ بندی وجود دارد تا بعد از تلگرام (telegram)، سایر پیام رسان‌ ها همچون اینستاگرام و واتس اپ نیز در صورت عدم پایبندی به قوانین ایران به مرور زمان بسته شوند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین به افزایش ظرفیت پیام رسان های داخلی اشاره کرد و گفت از دی‌ ماه 96 تاکنون، ظرفیت پیام رسان های داخلی 10 برابر افزایش پیدا کرده و پنج پیام رسان داخلی یعنی گپ، بله، ایتا، سروش و ویسپی از جمله پیام رسان های داخلی هستند که با بیشترین ظرفیت در اختیار مردم قرار گرفته و می‌ توانند تا مرز 85 میلیون نفر را پوشش دهند. این پیام رسان‌ ها زیر نظر بانک مرکزی، صدا و سیما و بخش خصوصی هستند و قطعا در آینده نه چندان دور، کیفیتشان با کیفیت پیام رسان های خارجی همسان می‌ شود.

برای کوچ به پیام رسان داخلی آماده باشید

ابوترابی در خصوص فعالیت نسخه‌ های داخلی تلگرام (telegram) نیز اظهار کرد که موبوگرام و تلگرام طلایی، تحت لیسانس تلگرام فعالیت می‌ کنند، اما چون داخلی‌ تر هستند و بک آپ داخلی دارند فعلا در فاز بسته شدن قرار ندارند. وی در پایان به مردم توصیه کرد که از همین الان پیام رسان داخلی مورد نظرشان را انتخاب و نصب کرده و اعضای کانال‌ های تلگرامی‌ شان را برای حضور در پیام رسان های داخلی تشویق کنند.

برای دیدن مطلب بیشتر به سایت منبع مراجعه کنید

منبع : صائین کالا نیوز

تلگرام
اخبار فناوری پیام ,رسان ,تلگرام ,قوانین ,داخلی ,خارجی ,پیام رسان ,فضای مجازی ,قوانین ایران ,قوانین کشورمان ,زمان بسته ,هیات رئیسه فراکسیون ,اعلام آمادگی کرده منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

محصولات و دی وی دی های آموزشی09334336389 فیلتر شدن تلگرام BITCOIN ویکی بوک | Wiki Book فیلم و سریال های جدید كافي نت شتاب appwebsiteseo پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان ماهساچ آهنگ زودبرگردپیشم خواننده زن چندضلعی که دارای بیش ازدوخط تقارن باشد پاورپوینت روستای زرآباد فعال پراکسی در تلگرام دسکتاپ طرح کرامت درباره امانت داری احسان خواجه امیری صفحه 63 کتاب تفکر هشتم وصل مجددتلگرام چه زمان هنوز دو قورت تیمش باقیست پروفایلیلدابدونپدر